Φίλες και φίλοι, καλό απόγευμα από το Δημοτικό γήπεδο Σβορώνου, “Λάζαρος Ξανθόπουλος”. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΓΑΣ Σβορώνου – Αναγέννηση Επανομής, για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου των μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική Κατηγορία.

Λόγω τεχνικού προβλήματος της τελευταίας στιγμής, το LIVE δε θα γίνει με τη γνωστή του μορφή. Για συνεχή ενημέρωση κάντε “refresh”, πατήστε το “F5”, ή περιμένετε την αυτόματη ανανέωση της σελίδας.

Μεγάλη νίκη για τον ΓΑΣ Σβορώνου.

Α’ ημίχρονο

1′ Σουτ του Καρτσαμπά μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κουρουτσαλάκη.

Δυνατά μπήκε ο ΓΑΣ Σβορώνου στα πρώτα λεπτά.

10′ Σέντρα σουτ του Δημητρουλόπουλου από αριστερά, μπλόκαρε ο Κορουτσαλάκης.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Δημητρουλόπουλο.

15′ Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής για την Αναγέννηση Επανομής, το οποίο όμως πέρασε ανεκμετάλλευτο καθώς η μπάλα μετά την εκτέλεση χτύπησε στο τείχος και στη συνέχεια απομακρύνθηκε από τους γηπεδούχους.

16′ Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο.

19′ Εκτέλεση φάουλ του Κυρτέγου από δεξιά, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ χωρίς να προβληματιστεί ο Κουρουτσαλάκης.

19′ Κίτρινη κάρτα στον Παπατολίκα.

Στο 20′
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Εθνικός Γιαννιτσών 2-1
Αστέρας Τριποτάμου – ΑΟ Χανιώτης 0-0
ΓΑΣ Σβορώνου – Αναγέννηση Επανομής 0-0
Ρεπό: Μελιτέας Μελίτης

Διακοπή στο 25′, για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

28′ Μετά από σέντρα του Δελαβερίδη από αριστερά και κόντρα σε αντίπαλο, η μπάλα στρώθηκε στον Κυπαρίσση που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή το οποίο κατέληξε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι των φιλοξενούμενων.

30′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Δελαβερίδης με προσωπική ενέργεια βρέθηκε στη γραμμή της μεγάλης περιοχής της Αναγέννησης και με συρτό σουτ νίκησε τον Κουρουτσαλάκη και “έγραψε” το 1-0 για τον ΓΑΣ Σβορώνου.

Η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε.

35′ Ωραία εναλλαγή της μπάλας από πλευράς ΓΑΣ Σβορώνου με τελικό αποδέκτη τον Κυρτέγο, το σου του οποίου από το ημικύκλιο της περιοχής, όμως, μπλόκαρε ο Κουρουτσαλάκης.

35′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Δημητρουλόπουλος με συρτό δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής νίκησε τον Κουρουτσαλάκη και έκανε το 2-0 για τον ΓΑΣ Σβορώνου.

38′ Κεφαλιά Δημητρίου στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

44′ Κίτρινη κάρτα σε μέλος του προπονητικού επιτελείου της Αναγέννησης Επανομής.

45’+3′ Ωραίος συνδυασμός των παικτών του ΓΑΣ Σβορώνου με τελικό αποδέκτη τον Κυρτέγο που έκανε το σουτ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κορουτσαλάκη.

Τέλος α’ μέρους.

Απόλυτα δίκαιο το προβάδισμα του ΓΑΣ Σβορώνου επί της Αναγέννησης Επανομής.

Αποτελέσματα α’ ημιχρόνου
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Εθνικός Γιαννιτσών 4-1
Αστέρας Τριποτάμου – ΑΟ Χανιώτης 1-0
ΓΑΣ Σβορώνου – Αναγέννηση Επανομής 2-0

Β’ ημίχρονο

Για την Αναγέννηση Επανομής στον αγωνιστικό χώρο πέρασε ο Γκόρης, αντικαθιστώντας συμπαίκτη του.

50′ Ακύρωση γκολ Κυρτέγου για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα Κουρουτσαλάκη.

54′ Αποβολή του Κυπαρίσση με κόκκινη κάρτα για χτύπημα σε αντίπαλο. Ο παίκτης της Αναγέννησης Επανομής χτύπησε πρώτος τον παίκτη του ΓΑΣ Σβορώνου αλλά ο διαιτητής Χάψας τιμώρησε την παράβαση του παίκτη της Αναγέννησης Επανομής με κίτρινη και όχι με κόκκινη κάρτα, ως όφειλε.

56′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαζαχαρία.

65′ Ν. Βούλγαρης αντί Καρτσαμπά, για τον ΓΑΣ Σβορώνου.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Χ. Βούλγαρη.

71′ Σουτ του Β. Μπαλασά μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπατολίκα.

73′ Καλή στιγμή για την Επανομή, με την κοντινή κεφαλιά του Μαγκώτσιου να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπατολίκα.

Έχει ανεβεί στα τελευταία λεπτά η Αναγέννηση Επανομής, εκμεταλλευόμενο το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Στο 70′ των αγώνων
Αστέρας Τριποτάμου – ΑΟ Χανιώτης 2-0

75′ Σε αντεπίθεση για τον Σβορώνο, ο Κυρτέγος τροφοδότησε τον Δελαβερίδη που έκανε το σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής των φιλοξενούμενων, στέλνοντας τη μπάλα πάνω από την εστία του Κουρουτσαλάκη.

78′ ΓΚΟΛ! 2-1: Μετά από εκτέλεση κόρνερ των φιλοξενούμενων από αριστερά, ο Παπαζαχαρίας με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή έκανε το 2-1 για την Αναγέννηση Επανομής.

79′ Κατσιαμήτας αντί Κυρτέγου και Γκαράτζιας αντί Δελαβερίδη, για τον Σβορώνο.

84′ Ζώβληκας αντί Κωτσιόπουλου που αποχώρησε λόγω τραυματισμού.

85′ Σέντρα του Ν. Βούλγαρη από δεξιά, δε μπόρεσε ο Ζώβληκας να βρει τη μπάλα.

89′ Αποβολή του Κ. Μπαλασά με κόκκινη κάρτα για εξύβριση. Με 10 και η Αναγέννηση Επανομής.

90′ Συμπληρώθηκε η κανονική διάρκεια.

90’+6′ Δοκάρι για την Αναγέννηση Επανομής σε κεφαλιά μετά από εκτέλεση πλαγιού από τα αριστερά και στη συνέχεια, ο Παπατολίκας μπλόκαρε τη μπάλα πάνω στη γραμμή σε σουτ παίκτη των φιλοξενούμενων.

Τέλος αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον ΓΑΣ Σβορώνου.

ΓΑΣ Σβορώνου: Παπατολίκας, Χατζηθεοδωρίδης, Βούλγαρης Χ., Κωτσιόπουλος (84′ λ.τ. Ζώβληλας), Δημητρίου, Δημητρουλόπουλος, Καρτσαμπάς (65′ Βούλγαρης Ν.), Τροΐρης, Κυπαρίσσης, Κυρτέγος (79′ Κατσιαμήτας), Δελαβερίδης (79′ Γκαράτζιας).

Αναγέννηση Επανομής: Κουρουτσαλάκης, Ζησόπουλος, Μαγκώτσιος, Παπαζαχαρίας, Μάντζιος, Κώστας, Γολιδόπουλος, Νταντάμης, Πανυτσίδης, Μπαλασάς Κ., Μπαλασάς Β..

Διαιτητής: Χάψας (ΕΠΣ Σερρών)
Βοηθοί: Κρυωνάς, Μυσιρλής (ΕΠΣ Σερρών)