Ο Μύτικας Λεπτοκαρυάς ήταν ο νικητής στον αγώνα μπαρά ανόδου με τον Άγιο Δημήτριο, “σπάζοντας” την έδρα, κερδίζοντας με 0-1 κι έτσι οι δυο “μονομάχοι” της ανόδου θα αναμετρηθούν ξανά σε ουδέτερο παιχνίδι, από όπου θα προκύψει το τέταρτο εισιτήριο προβιβασμού στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣ Πιερίας. Η ομάδα της Λεπτοκαρυάς θέλει μόνο τη νίκη στο επόμενο παιχνίδι ενώ ο Δίας εκτός από τη νίκη, “βολεύεται” και με την ισοπαλία.

Το σημερινό παιχνίδι ήταν δυνατό και αμφίρροπό με τις δυο πλευρές να δίνουν έμφαση στην τακτική.

Τελικά η αναμέτρηση κρίθηκε στο 80′ υπέρ των φιλοξενούμενων με τέρμα του Κριεμάντι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιαμούζης με βοηθούς το Μηνούδη και τη Δ. Τσικλητάρη ενώ τέταρτος διαιτητής ήταν ο Γ. Ασλανίδης.

Δίας Αγίου Δημητρίου: Παπανικολάου, Δ. Κατσιγιάννης (66′ Ζέρβας), Μπάλαρης, Καϊμακάμης (46′ Παλιαρούτας), Η. Κατσιγιάννης, Μπουρονίκος, Α. Μανίκας, Μανίκας, Κατσαβάκης, Τσιρίμπασης, Τσαούσης.
Μύτικας Λεπτοκαρυάς: Κατέλας, Γεροθανάσης, Κουράτι, Σιαμήτρας, Μπακάλης, Μπατζαλάς, Χέδας, Μακρίδης, Ελέζι (87′ Ζηνέλης), Κριεμάντι, Τζόβας (90′ Παπαδόπουλος).