Ο Αιγινιακός πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-1 κέρδισε τους Πόντιους Κατερίνης και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, δύο αγωνιστικές πριν την λήξη των πλέι οφ με… βραχεία κεφαλή από τον Βατανιακό.

Οι παίκτες του Γιώργου Ντάμτσιου στο α’ ημίχρονο ήσαν αποτελεσματικοί και πέτυχαν δύο γκολ.

Στο β’ ημίχρονο έκαναν συντήρηση δυνάμεων και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι παραπάνω.

Στο 28′ ο Παπαδόπουλος Σίμος με ωραία προσπάθεια και συρτό γωνιακό σούτ άνοιξε το σκορ.
Στο 40′ ο Δημήτρης Καπετάνος με κοντινό σούτ έγραψε το 2-0.
Σφο 66′ ο Α. Σεϊταρίδης ύστερα από λάθος της άμυνας των γηπεδούχων διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Στο 76′ ο Βασίλης Χατζηδίμπας έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ αλλά ο γκολκίπερ Τσακνακης μπλόκαρε σωτήρια.

Διαιτητής ήταν ο κ. Λάμπρος Ντασιόπουλος και βοηθοί διαιτητές οι κ.κ. Μπατσαράς και Γερμανός.

Αιγινιακός (Γιώργος Ντάμτσιος): Κύρου, Κακατάτσιος, Δαραής, Παπαδόπουλος, Τσολακίδης, Χατζηδίμπας, Φιρινίδης (58′ Μπουτάνι), Καταχιώτης, Σαββίδης, Καπατάνος, Ρίζος.

ΠΑΕ Ποντίων (Αστέργιος Γιώτσας): Τσακνάκης, Κυλώνης, Γιώτσας, Μουρατίδης, Καραφουλίδης, Μανουσαρίδης, Σεϊταρίδης Α. (90′ Σιλεούνης), Καραγιάννης, Κουκουνάρας (65′ Σεϊταρίδης Μ.), Καζακλάρης, Ανυφαντής.