Ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 54-48 του Πανοράματος, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σερρών, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Μια σχετικά άνετη νίκη πέτυχαν τα κορίτσια του Πασχάλη Ρούλη κατά του Πανοράματος που πήγε με επτά αθλήτριες στις Σέρρες και που στο τέλος λόγω τραυματισμών και μιας αποβολής με πέντε φάουλ έμεινε με τέσσερις παίκτριες στο παρκέ!

Ο Πανσερραϊκός μπήκε λίγο μουδιασμένα στο παρκέ και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-16. Το παιχνίδι είχε συνεχές εναλλαγές στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο με τις Κόκκινες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο έχοντας πάρει βραχεία κεφαλή στο σκορ 29-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος επέβαλε πλήρως το ρυθμό του και εκμεταλλευόμενος και τις ελλείψεις του αντιπάλου έλεγξε το παιχνίδι με αποτέλεσμα ο Ρούλης να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες που είχε στην διάθεσή του. Το ροζ φύλλο αγώνα ήρθε πιο εύκολα από αυτό που δείχνει το τελικό σκορ 54-48.

Δεκάλεπτα: Χανός, Λαμπρέλλης.

Δεκάλεπτα: 15-16, 29-28, 42-36, 54-48.

ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Ρούλης):  Χωλοπούλου Ν. 12 (2), Μαραγκού, Μπακιρτζίδου 13, Τζιαμπάζη 6 (2), Χωλοπουλου Μ. 4, Μαμούδη 3 (1), Θανοπούλου 12 (2), Σπάιτς 4, Βαρούτη, Χρυσή, Γκέγκα, Φωτιάδου, Γκάλιου.

ΑΣ Πανόραμα (Διαβολεμένου): Κουλαρτσά 5, Τσαλή 14 (2), Καλογρίδου Μ. 6, Δαδαλή, Ζουμπούλη 8, Βατσιτσίδου 12 (1), Βασλαματζή 3.