Σε ενδιαφέροντα φιλικό αγώνα, που έγινε στο γήπεδο ” Γιάννης Καλλιανίδης” του Σιδηροδρομικού σταθμού Κατερίνης ο Αιγινιακός κέρδισε τον γηπεδούχο Εθνικό με σκορ 3-2.

Η ποιότητα του παιχνιδιού δεν έφτασε σε πολύ υψηλά επίπεδα, καθώς η αφόρητη ζέστη εμπόδισε τις κινήσεις των αντιπάλων ποδοσφαιριστών.

Ο προπονητής της ομάδας από τη Βόρεια Πιερία Σωτήρης Ζιώγας χρησιμοποίησε δύο ένδεκάδες μια ανά κάθε ημίχρονο, δοκιμάζοντας διάφορα σχήματα .
Ο Εθνικός έδειξε πολλά θετικά στοιχεία και άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Τα γκολ του Αιγινιακού πέτυχαν οι : Κιρκιλιανίδης στο 12′, Τσολακίδης στο 39′ και Παυλίδης στο 47′

Για τον Εθνικό σκόραρε δίς ο Ζαχουδάνης στο 15′ και στο 86′.

Να σημειώσουμε ότι αμφότερες οι ομάδες ανέβηκαν φέτος κατηγορία ο μεν Εθνικός στην Α’ της ΕΠΣ Πιερίας, ο δε Αιγινιακός στη Γ’ Εθνική.

Δεν αγωνίστηκαν για τον Αιγινιακό οι Τοπουζλής, Χατζηκωσταντίνου, Ξυδούς, Αμβραάμ, Παρδάλης, ενώ απουσίες είχε και ο Εθνικός Κατερίνης .

Διαιτητής ήταν ο κ. Σταφίδας

Εθνικός Κατερίνης ( Σάκης Παντελιάδης): Βαβατσιούλας, Λαζαρίδης, Θωμαΐδης, Φυτόπουλος, Παπαδόπουλος, Δελαβερίδης, Μεταξάς, Παρλαπάνος, Μάνης, Μυστριδης, Ζαχουδάνης.

Έπαιξαν στο Β’ ημίχρονο και οι Ανθίτσας, Δάλλας και Μάνης Σπ..

Αιγινιακός (Σωτήρης Ζιώγας) Α’ ημίχρονο: Κουγιουμτζόγλου, Ναρίνογλου, Κακατάτσιος, Δαραής, Κιρκιλιανίδης, Χατζηδίμπας, Ντόσης, Τσολακίδης, Μιτακίδης, Μαργαρίτης, Δελιόπουλος
Β’ ημίχρονο: Ράντος, Ορφανός, Γκαράτζιας, Ρούβας, Πορφυρίδης, Μπουρανής, Τοπαλίδης, Παυλίδης, Τασιώνας, Προβατίδης, Ζήσης.