Την τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας πήρε η Ελπίς Ανδρομάχης, κερδίζοντας με 5-0 τον Απόλλωνα Ράχης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Ανδρομάχης παρέμεινε στην κορυφή μαζί με την Πίνδο Άνω Αγιάννη ενώ ο Απόλλων που δεν είχε βαθμολογικές απώλειες έως σήμερα, είναι πλέον στην 3η θέση μαζί με ΑΟ Παραλίας, Όλυμπο Λεπτοκαρυάς και Κατερίνη ΠΣ.

Μόλις στο 4′, ο Κυπαρίσσης έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους για να έλθει στο 12′ ο Ζώβληκας και να κάνει το 2-0.

Το 3-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου το διαμόρφωσε ο Γεωργιάδης, σκοράροντας στο 43′.

Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο τελικό 5-0, με γκολ των Σιαμάγκα στο 56′ και Κυπαρίσση (το δεύτερο στο παιχνίδι) στο 68′.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μηνούδης με βοηθούς τη Δ. Τσικλητάρη και τον Β. Χαλκίδη.

Ελπίς Ανδρομάχης: Μπαμπαΐτης, Παπαζήσης (60′ Ραφτόπουλος), Μαγιώνας, Γεωργιάδης, Κουιμτζίδης, Σιαμάγκας, Τζήκας (68′ Γαβρίδης), Κουκάρας, Ταφραλής (60′ Καραδήμος), Ζώβληκας (68′ Νικολαΐδης), Κυπαρίσσης (68′ Βογιατζής).
Απόλλων Ράχης: Θωμόπουλος, Τριανταφύλλου (69′ Σκαμπαρδώνης), Γελαστόπουλος, Χατζηβασιλείου (54′ Μπακούλας), Κούτρας, Τέλιος (69′ Βαγενάς), Στρατής, Καλουτσίδης (40′ Παπούλας), Μπουρονίκος, Καρακούσης, Κατής.