Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 53-68 από τον Αετό Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για τη 2η και τελευταία αγωνιστική των αγώνων κατάταξης της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ για τις θέσεις 11-12.

Ο Αετός Κιλκίς κατέλαβε την ενδέκατη θέση στο φετινό πρωτάθλημα, κάνοντας και δεύτερη νίκη κόντρα στον Αιγινιακό, ο οποίος κατετάγει δωδέκατος.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Στυλιανίδης του Αιγινιακού με δεκαοκτώ πόντους, με τους Κακατσίδη και Γκρεκό Γ. (Αετός Κιλκίς) να ακολουθούν με δεκαέξι και δεκαπέντε αντίστοιχα.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον Αετός να προηγείται με 19-21.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ, με αποτέλεσμα να αποσπαστεί στο σκορ και να πάει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 25-41.

Ανάλογη του πρώτου ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου, με τον Αιγινιακό να πετυχαίνει δεκατρείς πόντους, την ομάδα του Κιλκίς έντεκα και το σκορ να διαμορφώνεται σε 39-52.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το τέταρτο δεκάλεπτο, με τους παίκτες του Γιάννη Πούλιου να φτάνουν στη νίκη με το τελικό 53-68.

Διαιτητές: Φελεκίδης, Μαρμαρίδης.

Δεκάλεπτα: 19-21, 25-41, 39-52, 53-68.