Ο Αρχέλαος Savvidis Team επικράτησε με 22-24 του Πρωτέα Άρτας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Άρτας, σε αγώνα για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα μιρκό προβάδισμα στο παιχνίδι, ωστόσο στα τελευταία δέκα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο Πρωτέας ισοφάρισε.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ακόμα και με τρία γκολ του Αρχέλαου Savvidis Team, οι φιλοξενούμενοι όμως με ένα σερί 4-2 έφεραν και πάλι στα ίσα το παιχνίδι. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά της αναμέτρησης, οι παίκτες του Σωκράτη Σκούφα ήταν πιο ψύχραιμοι και έτσι έφυγαν με το σπουδαίο διπλό από την έδρα της Άρτας

Διαιτητές: Στεφανίδης – Μαυρίδης.

Δίλεπτα: 3-6.
Πέναλτι: 4/7-2/2.
Κόκκινη κάρτα: Τσάκαλος 55’ 4”.

Πεντάλεπτα: 3-2, 3-5, 6-7, 8-9, 12-11, 13-13 (ημ.), 15-13, 17-14, 18-16, 20-20, 21-21, 22-24.

Πρωτέας Άρτας: Τσούλος, Τσέλιος Π. 10, Βουραόκας, Ταουπάς, Κίτσος, Ρίζος, Γιολδάσης, Γεωγαλής, Τσέλιος Γ., Δράκος, Μπίζγκα 3, Λάππας 5, Τσέλιος Ν. 2, Τσίκος, Τσάκαλος 2, Ντάλας.

Αρχέλαος Savvidis Team (Σκούφας): Ξεφτέρης, Εγγλέζος 3, Δράντζιου, Σκούφας Δ., Τριανταφύλλου 4, Σκούφας Κ., Παπανάκος 2, Κοσμίδης, Θυμιόπουλος 8, Καϊμακάμης 2, Μάνης, Χαραλαμπίδης 5.