Σε ένα “χορταστικό” παιχνίδι με έξι γκολ, ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς και Ακαδημία Γιώτσα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν μονο τη νίκη για να μείνουν “ζωντανοί” στο “κυνήγι” ενός “εισιτηρίου” για τα πλέι οφ αλλά δεν τα κατάφεραν και έμειναν στην 8η θέση με 24 βαθμούς. Η ομάδα του Αστέριου Γιώτσα έφτασε τους 30 βαθμούς και παραμένει στην 6η θέση, βλέποντας όμως τη διαφορά της από την 7η Αναγέννηση Σβορώνου να μειώνεται σε 2 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι προγήθηκαν στο 26′ με αυτογκόλ του Αργύρη.

Ο Καραθάνος στο 40′ έκανε το 0-2 για την Ακαδημία Γιώτσα.

Ο ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς “απάντησε” με δυο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, τα οποία οδήγησαν τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, στο 43′ ο Χ. Ζάχος μείωσε σε 1-2 και στο 45′ ο Ν. Τζήκας ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα της Μηλιάς.

Η Ακαδημία Γιώτσα έφτασε στο 2-3 χάρη σε γκολ του Καζακλάρη στο 60′.

Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 70′ ο Χ. Ζάχος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καλορογιάννης με βοηθούς τους Μπατσαρά και Μπίνια.

ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς: Μυρωτής, Τζήκας Δ., Λαμογιάννης, Γκόλιας, Αργύρης, Λαμογιάννης Σ., Αδάμος, Ζήσης, Ζησόπουλος, Ζάχος, Τζήκας Ν..

ΑΣ Ακαδημία Γιώτσα: Τσακνάκης, Ανυφαντής, Μπατζογιάννης, Δάλλας, Αετός, Σαφέτης, Καραθάνος, Καζακλάρας, Παπαγιάννης, Κατσίμπουρας, Μίγκος.