Την ήττα με 5-0 γνώρισαν οι Νεφέλες από τον Βόλο 2004, στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Βόλου, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Γυναικών.

Η γηπεδούχος ομάδα  κατάφερε να προηγηθεί στο 10′ με πλασέ της Νέννε μετά από κάθετη πάσα της Ογκίτσι.

Η Ογκίτσι ήταν η δημιουργός και του δεύτερου τέρματος του Βόλου 2004, καθώς μετά από δική της εκτέλεση φάουλ, βρήκε στην Αβντόλι, η οποία με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το δείκτη του σκορ στο 3-0, με τη Γκέκα να σκοράρει στο 36′ μετά από ασίστ της Νέννε.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με δύο τέρματα που σημειώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με την Ογκίτσι με μακρινό σουτ να χρίζεται σκόρερ στο 80, και τη Γάτου με πλασέ μετά από προσωπική ενέργεια να σημειώνει το 5-0 στο 90′.

Διαιτητής: Νίτσας.