Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησε η Ιόλη Μυτιληναίου στον κορυφαίο αγώνα CSI5* Global Champions Tour που πραγματοποιήθηκε στο Mονακό από τις 29 Ιουνίου έως και 1 Ιουλίου.

Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο, άλογο, παντελόνι και κείμενο

Η Ελληνίδα αμαζόνα μαζί με τον 12χρονο Levis de Muze πήρε μέρος το Σάββατο, 1 Ιουλίου στο αγώνισμα Grand Prix ύψους 1.60μ., όπου με φανταστικές άπταιστες διαδρομές και χρόνο 40,17 στο μπαράζ κατέκτησε την 3η θέση.

Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα, άλογο, παντελόνι και κείμενο που λέει "ONS TIETS GLOBAL GLOBAL GLOBAL CHAMPIONS LEAGUE"

Στο αγώνισμα Grand Prix πήραν μέρος συνολικά 38 ιππείς και αμαζόνες και μόλις οι 5 μπήκαν στο μπαράζ. Μεγάλος νικητής ήταν ο Γάλλος Julien Epaillard με τον Donatello D’auge με 0 βαθμούς και χρόνο 36,54.

Μπορεί να είναι εικόνα άλογο και παντελόνι

Η Ιόλη βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο Νο 107 της παγκόσμιας κατάταξης των αθλητών Longines Ranking.