Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής πέτυχε ο Πιερικός επικρατώντας με 2-0 του ΑΟ Τρίκαλα στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη έφτασε τους 48 βαθμούς και διατηρήθηκε στο =7 από τον πρωτοπόρο Εθνικό Νέου Κεραμιδίου, ανεβαίνοντας παράλληλα στην 4η θέση καθώς προσπέρασε τον Αστέρα Λιανοκλαδίου Σταυρού, τον οποίον αντιμετωπίζει την ερχόμενη αγωνιστικό, εκτός έδρας.

Οι Τρικαλινοί έμειναν στους 36 βαθμούς και πλέον απέχουν μόλις 1 βαθμό από τα μπαράζ και τον υποβιβασμό, με τη συνέχεια να γίνεται ακόμη πιο δύσκολη για αυτούς.

2′ Ο Καλαϊτζής έκανε το σουτ αναγκάζοντας τον Παπαδόπουλο να αποκρούσει δύσκολα σε κόρνερ.
18′ Σουτ του Παπαϊωάννου, η μπάλα έφυγε άουτ.
21′ Μετά από σέντρα του Ματσούκα, ο Καλαϊτζής έκανε το κοντινό πλασέ με τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.
24′ Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ματσούκα ο Καρατάσιος από κοντά έκανε το σουτ που έφυγε άουτ.
33′ Ο Μαγγούτης έβγαλε πάσα για τον Ν. Σκόνδρα αλλά πρόλαβε και μάζεψε ο Μπαλάφας.
34′ Ο Μπαλάφας μπλόκαρε τη μπάλα μετά από προβολή του Ν. Σκόνδρα.
42′ Σουτ του Κατσαβάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.

51′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Καρατάσιος με φοβερό μακρινό σουτ έκανε το 1-0 για τον Πιερικό.
57′ Σουτ του Κοντογεώργου, μπλόκαρε ο Μπαλάφας.
69′ ΓΚΟΛ! 2-0: Μετά από συρτή σέντρα του Ματζαλλάκου ο Κατσαβάκης με πλασέ έκανε το 2-0.
75′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ν. Σκόνδρα, ο Πατρώνης έκανε το πλασέ αλλά ο Μπαλάφας με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα.
83′ Σουτ του Κατσαβάκη, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.
84′ Ο Μακρίδης έπιασε την κεφαλιά που πέρασε άουτ.
88′ Ο Ι. Σκόνδρας έκανε το σουτ, μπλόκαρε όμως ο Μπαλάφας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κολορίζος της ΕΠΣ Φθιώτιδας, με βοηθούς τους Σφυρή και Κίτο της ΕΠΣ Θεσσαλίας.

Κίτρινες κάρτες είδαν οι Δ. Κωνσταντινίδης (45’+2) και Καρατάσιος (73′) του Πιερικού και ο Πατρώνης (50′) των Τρικάλων.

Πιερικός (Νίκος Θεοδοσιάδης): Μπαλάφας, Κωνσταντινίδης Δ., Χατζηκωνσταντίνου, Καρατάσιος, Μακρίδης, Μαυρίδης, Καλαϊτζής (61′ Φράγκος), Κατσαβάκης (89′ Χατζηπουργάνης), Ματσούκας (71′ Μυρωτής), Παπαϊωάννου (61′ Οικονόμου), Στραβογιάννης (46′ Ματζαλλάκου).
Στον πάγκο: Τσακνάκης, Στόιος, Μπαλτάς, Δεληγιάννης, Οικονομίκος.
ΑΟ Τρίκαλα (Βαγγέλος Μπρισίμης): Παπαδόπουλος, Μαλακασιώτης (58′ Μάγγος), Σκόνδρας Ι., Κωστόπουλος, Ζαΐμι, Πατρώνης, Μπραντίτσας (89′ Νταβώνης), Μαγγούτης (71′ Τζιώρας), Μπέκος, Σκόνδρας Ν., Κατσαντώνης (46′ Κοντογεώργος Σ.).
Στον πάγκο: Ψύρρας, Παπαδογεώργος, Πετρίδης, Κατσουγιάννης.