Τα τελευταία εισιτήρια για τους προημιτελικούς του UEFA Champions League σφραγίζονται στα γήπεδα της Cosmote TV, με τέσσερις σπουδαίους αγώνες ρεβάνς να είναι προγραμματισμένοι το διήμερο 12 και 13 Μαρτίου. Τον παλμό των εξελίξεων θα μεταφέρει η δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών Cosmote Sport με πλούσιο ρεπορτάζ και ειδικές εκπομπές αφιερωμένες στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Το 1-1 του πρώτου αγώνα άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Νάπολι. Στη ρεβάνς της Βαρκελώνης (Τρίτη 12/3, 22:00, Cosmote Sport 2HD & Cosmote Sport 4K) οι Μπλαουγκράνα καλούνται να πάρουν τη νίκη που θα τους φέρει στα προημιτελικά της διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά το 2020. Στον άλλον αγώνα της Τρίτης 12 Μαρτίου (22:00, Cosmote Sport 3HD), η Πόρτο μετά τη νίκη με 1-0 στην Πορτογαλία, θα επιχειρήσει να διατηρήσει το προβάδισμα απέναντι στην Άρσεναλ του Μικέλ Αρτέτα.

Την Τετάρτη 13 Μαρτίου, η Ατλέτικο Μαδρίτης, έχοντας ηττηθεί με 1-0 στην αναμέτρηση του Μιλάνο, θα επιδιώξει να κάνει την ανατροπή κόντρα στην Ίντερ (22:00, Cosmote Sport 2HD & Cosmote Sport 4K). Την ίδια ώρα (22:00, Cosmote Sport 3HD) Ντόρτμουντ και Αϊντχόφεν θα λύσουν τις διαφορές τους στο Signal Iduna Park μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα.

Η δημοσιογραφική κάλυψη των καναλιών Cosmote Sport

Τις δύο μέρες της αγωνιστικής δράσης η εκπομπή UEFA Champions League Show με τους Μιχάλη Τσόχο και Βασίλη Σαμπράκο θα βρίσκεται στη διάθεση των τηλεθεατών πριν και μετά τη λήξη των ματς (21:00 & 00:05, Cosmote Sport 1HD), με πλούσιο ρεπορτάζ, απευθείας συνδέσεις με τους αγωνιστικούς χώρους, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, ψηφιακή ανάλυση των κρίσιμων φάσεων και τα καλύτερα στιγμιότυπα. Επίσης, η εκπομπή UEFA Champions League Λεπτό προς Λεπτό (Τρίτη 12/3 με τον Πάνο Μάλαμα, Τετάρτη 13/3 με τον Μιχάλη Τσόχο) θα προσφέρει λεπτό προς λεπτό ενημέρωση από όλους τους αγώνες του διημέρου (22:00, Cosmote Sport 1HD).