Μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο προσπάθησαν τα κορίτσια του ΑΝΟ Γλυφάδας στην Πάντοβα, αλλά τελικά ηττήθηκαν 8-7 από τη γηπεδούχο ομάδα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Α΄ομίλου του Euro Cup Γυναικών. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα της ελληνικής ομάδας ενώ η ιταλική έχει δυο νίκες-μια ήττα. Στις 25/11 ο ΑΝΟ Γλυφάδας i repair θα αγωνιστεί στη Λιλ (Γαλλία).

Κάνοντας ένα εξαιρετικό ξεκίνημα και γενικότερα πρώτο μέρος προηγήθηκε 4-1 για να κλείσει τελικά το ημίχρονο με 4-3 υπέρ της φιλοξενούμενης. Η αντεπίθεση όμως της ιταλικής ομάδας είχε και συνέχεια καθώς βρέθηκε μπροστά με 7-4 (σερί 6-0 δηλαδή) πριν ο ΑΝΟ Γλυφάδας i repair σκοράρει πάλι μετά από 17 λεπτά! Η Πάντοβα έκανε το 8-5, Φουντωτού και Γρηγοροπούλου μείωσαν 8-7 αλλά η ομάδα του Αργύρη Θεοδωρόπουλου δεν πρόλαβε για κάτι άλλο…

Διαιτητές: Χαουμαντρέου (Ισπανία), Σαϊμπεν (Ουγγαρία).

Οκτάλεπτα: 1-1, 2-3, 4-0, 1-3.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ.

Πλεμπίσιτο Πάντοβα (Στέφανο Ποστερίβο): Τεάνι, Μπασέλε, Κασάρα 2, Σάαπ, Κεϊρόλο 2, Κασόν, Μιγιό 2, Γιάκομπι, Προϊέτι, Μεγκιάτο 2, Ντέλι Γκουάντι, Γκριγκολόν, Ποζάνι.

ΑΝΟ Γλυφάδας (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου 1, Μουστακαρία, Αναστασία Λούδη, Γρηγοροπούλου 3, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου, Φράνκι, Ο’Ράιλι, Φουντωτού 3, Πιοβάν, Κουρέτα, Τσιάρα.