Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ηττήθηκε με 76-50 από τον Εργόναθλο, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πολύκαστρου, σε αγώνα την 20η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

29513901_1763905047009435_436240181_o

Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς, ο οποίος ταξίδεψε στο Πολύκαστρο με εννέα παίκτες εκ των οποίων οι έξι είναι γεννημένοι το 2003, μπήκε μουδιασμένα στο παρκέ, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ από τον Εργόναθλο με 17-8 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

29526517_1763905220342751_1282473384_o

Στη δεύτερη περίοδο, η ομάδα της Λεπτοκαρυάς ήταν εξαιρετική, σημείωσε είκοσι τρεις πόντους και μείωσε σε 36-31 στην ολοκλήρωση του πρώτου μισού του αγώνα.

29526859_1763905223676084_974480193_o

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργόναθλος κατάφερε να περιορίσει επιθετικά τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς, ο οποίος λόγω της φθοράς των φάουλ και της κούρασης δε μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμός του γηπεδούχου, ο οποίος έφτασε δίκαια στη νίκη με το τελικό 76-50.

Διαιτητές: Καλεσής – Κούλης.

Δεκάλεπτα: 17-8, 36-31, 57-39, 76-50.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Παπαδόπουλος): Μιχαλόπουλος 11 (2), Μπερμπερίδης 12 (2), Δαμιανίδης 8, Πεχλιβανίδης 4, Δημητριάδης 3 (1), Κλαυδιανός 2, Γκουντενούδης 3, Δαφλίδης 6, Γιαννακούλης 2, Κουλινάς, Καραστογιάννης 7 (1), Αρκούδας 18 (1).

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς (Μπακάλης): Φυντάνογλου 6, Αϊβαιλώτης, Μάτος, Τσιώκας, Μπουρδούβαλης 12 (1), Μπακάλης 17 (5), Ζαφειρίδης, Σπαθάρας 9, Καραλής 6.