Ο Ολυμπιακός επικράτησε στο ματς με γαλανόλευκο χαρακτήρα του Δ’ Ομίλου στο Champions League πόλο Γυναικών. Οι ερυθρόλευκες νίκησαν 12-7 του ΝΟ Βουλιαγμένης, έκαναν το 2/2 ενώ ο ηττημένος έχει τη νίκη από τη πρεμιέρα με 14-9 επί της Μεντιτερανί.

Ο ΝΟΒ προηγήθηκε πρώτη και τελευταία φορά στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά στο ξεκίνημα με την Τζούστρα, αλλά στη συνέχεια ο γηπεδούχος είχε συνεχώς το προβάδισμα. Έκλεισε το ημίχρονο με 7-3 ενώ και η επανάληψη κύλησε σε παρόμοιους ρυθμούς.

Διαιτητές: Μαρτίν (Ισπανία), Καλάμπρο (Ιταλία).

Oκτάλεπτα: 3-2, 4-1, 3-3, 2-1.

Δείτε την εξέλιξη της συνάντησης ΕΔΩ.

Ολυμπιακός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Ελευθερία Πλευρίτου 2, Χυδηριώτη 2, Ελευθεριάδου 2, Τριχά 2, Ξενάκη 1, Σιούτη, Μαργαρίτα Πλευρίτου, Σάντα, Βασιλική Πλευρίτου 2, Δρακωτού, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Νίγκρο.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 1, Γιαννοπούλου 1, Ριντζ 2, Σλίκινγκ 1, Μαρία Πάτρα, Στρατηδάκη, Ανδρεάδη, Τζούστρα 2, Αγγελίδη, Διαμαντοπούλου.