Η ονειρική πορεία του Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων στο CEV Cup συνεχίζεται. Η ομάδα του Σάκη Ψάρρα παρότι βρέθηκε να χάνει 1-0 σετ επικράτησε στη Γερμανία της Ντούρεν με 3-1 σετ και πλέον απέχει 2 σετ από μία ιστορική πρόκριση στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Με πρωταγωνιστή τον Μολίνα που έκανε πράγματα και θαύματα στην επίθεση και μεγάλη πίεση στο σερβίς περιόρισε την αντίσταση της γερμανικής ομάδας και πήρε μία σπουδαία νίκη που τον φέρνει με το ένα πόδι στους «8» του CEV Cup.

Ο Μίλωνας μετά την απώλεια του 1ου σετ βελτίωσε την υποδοχή του, πήρε τον έλεγχο του αγώνα και μάλιστα έκανε και ανατροπή στο 4ο σετ που έμεινε πίσω στο σκορ.

Να σημειωθεί πως εάν προκριθεί ο Μίλων στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει την Κλάντνο ή τη Ναντ. Στον πρώτο αγώνα η τσεχική Κλάντνο νίκησε στην έδρα της τη γαλλική ομάδα με 3-2 σετ και όλα είναι ανοικτά στη ρεβάνς.

Βασικοί της Ντούρεν ήταν ο Δημήτρης Μούχλιας και ο Φροίξος Κωτσάκης με τον διεθνή διαγώνιος να σημειώνει 15 πόντους και τον διεθνή ακραίο 14 πόντους.