Με το εντυπωσιακό 6-2 η ΑΕ Καρίτσας επικράτησε του Ατρομήτου Κατερίνης στον αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο της Καρίτσας και εξασφάλισε το “εισιτήριο” για τη συνέχεια του θεσμού.

Η ομάδα του Σωτηρή Ζιώγα άνοιξε το σκορ με γκολ του Ναζλίδη στο 13′.

Στο 35′ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2-0 με αυτογκόλ του Σταμκόπουλου.

Ο Ατρόμητος “απάντησε” στο 37′ με τον Τσιτλακίδη να μειώνει σε 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Οι “κιτρινόμαυροι” ξεκίνησαν ιδανικά το β’ ημίχρονο σκοράροντας για τρίτη φορά, με τον Γουλαντά να κάνει το 3-1 στο 46′.

Ο Ναζλίδης στο 48′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Η ομάδα του Γιώργου Μπεκιάρη μείωσε σε 4-2 με γκολ του Αμβροσιάδη στο 49′.

Στο 61′ ο Ναζλίδης έκανε χατ τρικ, διαμορφώνοντας το 5-2.

Το τελικό 6-2 σημείωσε στο 67′ ο Κωστόπουλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ντασιόπουλος με βοηθούς τη Β. Τσικλητάρη και τον Μπατσαρά.

ΑΕ Καρίτσας (Σωτήρης Ζιώγας): Ρετσίδης (72′ Καλαμπούκας), Παπαϊωάννου, Παυλίδης (72′ Μπέης), Μπιτσάνης, Γιαννακός, Κωνσταντής (61′ Μπατζογιάννης), Κωστόπουλος (72′ Κακάνης), Λιακόπουλος (61′ Καλαϊτζίδης), Γουλαντάς, Καραθάνος, Ναζλίδης.

Ατρόμητος Κατερίνης: Λαφατζής, Ιωαννίδης, Καρκάλης (46′ Αμβροσιάδης), Χαλκίδης (69′ Κρομλίδης), Σταμκόπουλος, Γεωργιάδης (61′ Shehi), Τζέλο, Medolli, Σατσίδης, Ζαγγελίδης (69′ Ίτσιος), Τσιτλακίδης (61′ Χέρας).