Φιλική εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του Καμπανιακού πέτυχε ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Χαλάστρας, το απόγευμα του Σαββάτου.

Το γκολ για την ομάδα της Πιερίας πέτυχε ο Κλιγγόπουλος με σουτ από το ύψος της περιοχής, στο β’ ημίχρονο.

Ο Εθνικός είχε και δοκάρι με τον Νότα, στο α’ μέρος.

Από πλευράς γηπεδούχων, η καλύτερη φάση ήταν στο 55′ με τον Μαντζάρη να εξουδετερώνει το πλασέ του Κασαπίδη, σε τετ α τετ.

Καμπανιακός (Κώστας Γεωργιάδης): Γιακουμής, Καθάριος, Κολλαράς, Παπαστεριανός, Σγουρής, Σαρβανίδης, Μανιός, Γαρύφαλος, Κωτσόπουλος, Έππας, Φροσύνης

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Σέχου, Καραδαλής, Βοσκόπουλος, Κασαπίδης, Καρακώστας, Παπακωνσταντίνου, Μποζίδης, Ντουμάνης, Αλιμπαρούτης, Παντελης, Κρυκίδης, Καλπακίδης.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Γιώργος Κυριαζής): Καραγκιόζης (30′ Μαντζάρης – 60′ Μπαλάφας), Κόλα (75′ Ντιντής), Μακρυδάκης (75′ Βαρυτιμίδης), Γιαλαμίδης (46′ Μιγιεγκά), Τουλίκας Β. (46′ Κλιγγόπουλος), Κατσαβάκης (46′ Μπούζας), Ζουκάν (46′ Μπάλλας), Κριμιτζάς (60′ Κριεμάντι), Τσουμάνης (60′ Σιατραβάνης), Φωκαΐδης (46′ Κοκκόρης), Νότας (75′ Μπαλικτσής).