Ο Εδεσσαϊκός επικράτησε με 97-42 των Ατρόμητων, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Εδεσσαϊκός, με τον Πέτκο να ολοκληρώνει τον αγώνα με είκοσι δύο πόντους και πέντε τρίποντα, δε δυσκολεύτηκε να πετύχει την πρώτη του νίκη στη φετινή αγωνιστική περίοδο, κόντρα στους Ατρόμητους που απόψε έκαναν πρεμιέρα στο πρωτάθλημα και είχαν για πρώτο σκόρερ τον Γαμβράκη που σημείωσε έντεκα πόντους με δύο τρίποντα.

Στα του αγώνα, ο Εδεσσαϊκός κατάφερε να περιορίσει τους Ατρόμητους σε μονοψήφιο σκορ, τόσο στην πρώτη (επτά), όσο και στην τρίτη περίοδο (εννέα), αποσπάστηκε από νωρίς στο σκορ μετατρέποντας το υπόλοιπο της αναμέτρησης σε τυπική διαδικασία, με τους Ατρόμητους να παρουσιάζονται ανταγωνιστικοί στο τρίτο δεκάλεπτο, χωρίς αυτό να αποδεικνύεται αρκετό.

Διαιτητές: Καραμανλής, Μπόιτσης.

Δεκάλεπτα: 26-7, 48-22, 75-31, 97-42.