Σημαντική νίκη στη μάχη της ανόδου στη Β’ ΕΠΣ Πιερίας πέτυχε ο Όλυμπος Λεπτοκαρυάς, επικρατώντας με 2-1 της Ακαδημίας Κατερίνης 2006, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Η ομάδα της Νότιας Πιερίας έφτασε τους 54 βαθμούς και εξακολουθεί να οδηγεί την κούρσα, έχοντας απόσταση 3 βαθμών από τον 2ο Ταύρο Ελάφου και 4 βαθμών από τον 3ο Κεραυνό Μακρυγιάλου ενώ η Ακαδημία Κατερίνης 2006 έμεινε στους 47 βαθμούς και στην 4η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με γκολ του Φωτιάδη στο 21′.

Ωστόσο, ο Όλυμπος έφτασε στη νίκη με δυο γκολ του Ζηνέλη, στο 23′ και στο 32′, με το 2-1 να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γ. Ασλανίδης με βοηθούς τους Νίκολιτς και Γιαννακίδη.

Όλυμπος Λεπτοκαρυάς: Τσαρούχας Α., Μπακάλης, Σακελλαρίου (77′ Στύλος), Σιαμήτρας, Τσαρούχας Ι., Μάλλας, Κατσαρός (80′ Κανούλας), Χέδας, Qevani, Elezi (88′ Καζαμίας), Ζηνέλης.
Ακαδημία Κατερίνης 2006: Καρυώτης, Γερακόπουλος, Ζώρας (46′ Τζίτσας, Φτεργιώτης Γ., Χρυσίδης, Φτεργιώτης Δ., Θεοφιλόπουλος, Θεοδωρίης, Βαρυτιμίδης, Φωτιάδης, Δερμίσης (59′ Τουλίκας – 70′ Σιτμαλίδης).