Νικηφόρα συνέχισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της στα πλέι οφ της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας ο Όλυμπος Λεπτοκαρυάς επικρατώντας με 4-0 του ΑΟ Παραλίας, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική.

Η ομάδα της Νότιας Πιερίας έφτασε τους 48 βαθμούς και πλέον ισοβαθμεί με Ταύρο Ελάφου και Κεραυνό Μακρυγιάλου στη 1η θέση έχοντας 2 βαθμούς πιο πίσω την Ακαδημία Κατερίνης.

Ο ΑΟ Παραλίας που είναι στην 6η θέση, έμεινε στους 33 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Μάλλα στο 17′.

Ο Qevani στο 38′ έκανε για τον Όλυμπο Λεπτοκαρυάς το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με δεύτερο γκολ του Μάλλα, στο 48′, ο Όλυμπος έφτασε στο 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 85′ από τον Ξανθόπουλο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Περιστερόπουλος με βοηθούς τους Α. Ασλανίδη και Γκάγκο.

Όλυμπος Λεπτοκαρυάς: Τσαρούχας Α., Μπακάλης, Τσαρούχας Ι., Σιαμήτρας (85′ Γιάνιτς), Γρεβενίτης, Μάλλας (61′ Στύλος), Κατσαρός, Ζηνέλης (75′ Καζαμίας), Qevani (85′ Ξανθόπουλος), Elezi, Χέδας.
ΑΟ Παραλίας: Δράντζιου, Φακίτσας, Σόβα, Aliaj, Μπαγλαρίδης, Janllari (56′ Κιοσσέ), Λαδένης, Μπαλαμπάνης, Κίτσιος, Καραγκιοζίδης (64′ Μιμίνι), Σεμερτζίδης.