Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στους Ρομά Κατερίνης και τον Κεραυνό Μακρυγιάλου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Οι Μακρυγιαλιώτες έφτασαν τους 50 βαθμούς και πλέον βρίσκονται στο -4 από τον πρωτοπόρο Όλυμπο Λεπτοκαρυάς και στο -1 από τον 2ο Ταύρο Ελάφου.

Η ομάδα του Χρήστου Παπαγιάννη που είναι 5η, έχει πλέον 41 βαθμούς.

Το α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, με τους Ρομά να ανοίγουν το σκορ στο 58′ με γκολ του Π. Δημητρίου.

Ο Κεραυνός ισοφάρισε στο τελικό 1-1, στο 83′, με τον Λαράκου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ντασιόπουλος με βοηθούς τους Ατματζίδη και Νατσιό.

Ρομά Κατερίνης (Χρήστος Παπαγιάννης): Καλιώρας Β., Τσακίρης, Καναπίτσας Φ., Καναπίτσας Δ., Δημητρίου Κ., Καραγκούνης Ι., Γιαζιτζόγλου (46′ Βάντης – 87′ Δημητρίου Π.), Δημητρίου Γ. (70′ Ζαφειρόπουλος), Δημητρίου Π, Καραγκούνης Θ., Καραγκούνης Π..

Κεραυνός Μακρυγιάλου (Γιάννης Συμεωνίδης): Αβραμίδης, Μαυρομάτης, Λαράκου, Δούλιας, Κέλο, Παυίδης, Ορφανίδης, Παναγιωτίδης (62′ Γκρομπάλλι), Λιόλιος (62′ Μουρατίδης), Μπάλλα Α. (81′ Ξενίδης), Κιόσκου.