Στο +3 από Όλυμπο Λεπτοκαρυάς και Ταύρο Ελάφου βρίσκεται ο Κεραυνός Μακρυγιάλου που κέρδισε εκτός έδρας με 3-1 τον ΑΟ Παραλίας, σε αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Οι Μακρυγιαλιώτες έφτασαν τους 48 βαθμούς και εκμεταλλεύτηκαν την ισοπαλία της ομάδας της Λεπτοκαρυάς για να διευρύνουν το προβάδισμα στην “κούρσα” της ανόδου.

Ο ΑΟ Παραλίας που είναι 6ος, έμεινε στους 33 βαθμούς.

Ο Κεραυνός προηγήθηκε 0-1 με γκολ του Κιόσκου στο 5′.

Στο 44′ ο Ορφανίδης έκανε το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το 0-3 σημειώθηκε στο 47′ από τον Λαράκου.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε για τον ΑΟ Παραλίας ο Σόβα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αδαμόπουλος με βοηθούς τους Περιστερόπουλο και Μ. Ραντάνι.

ΑΟ Παραλίας: Δράντζιος, Φακίτσας, Σόβα, Janllari, Κουκουμάπας (55′ Aliaj), Λαδένης, Κίτσιος (55′ Μιμίνι), Μπαγλαρίδης, Ζωγράφος (55′ Κιοσέ), Καραγκιοζίδης, Βεϊδαμενίδης.
Κεραυνός Μακρυγιάλου: Αβραμίδης, Μαυρομάτης (75′ Μπάλλα Α.), Λαράκου, Δούλιας, Κέλο, Παυλίδης, Ορφανίδης, Κιόσκου (75′ Μπάλλα Λ.), Τσούνι (23′ Alla), Μαυρίδης (70′ Λιόλιος), Ζενουνλλάρι (70′ Παναγιωτίδης).