Την 3η νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας πήρε ο Κεραυνός Μακρυγιάλου που κέρδισε με 5-3 τον τυπικά γηπεδούχο Ατρόμητο Κατερίνης Β’ στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Μακρυγιάλου, το πρωί της Κυριακής, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Ατρομήτου έμεινε στους 17 βαθμούς και πλέον είναι στο -3 από τον 6ο ΠΑΟ Κάτω Μηλιάς.

Οι Μακρυγιαλιώτες έφτασαν τους 12 βαθμούς και παραμένουν στην 8η θέση.

Οι δυο ομάδες προσέφεραν όμορφο θέαμα, με τους νεαρούς ποδοσφαιριστές και από τις δύο πλευρές να αφήνουν πολύ καλές εντυπώσεις.

Μόλις στο 4′ ο Zhuleku έκανε το 0-1 για τον Κεραυνό.

Στο 16′ ο Καρκάλης ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ατρόμητο.

Ο Τασιάς στο 42′ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Μυλαύλακου, με το 2-1 να αποτελεί και σκορ ημιχρόνου.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τέρμα του Καριψιάδη στο 55′.

Στο 58′ ο Τσότσλλι με αυτογκόλ έκανε το 3-2 για τον Ατρόμητο.

Η “απάντηση” του Κεραυνού ήλθε στο επόμενο λεπτό με τον Παντερμαλή να ισοφαρίζει σε 3-3.

Ο Λ. Μπάλλα στο 65′ έκανε το 3-4 για την ομάδα του Μακρυγιάλου.

Το τελικό 3-5 διαμόρφωσε στο 90′ ο Καριψιάδης, σκοράροντας το δεύτερό του γκολ στο παιχνίδι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σαλτσίδης με βοηθούς τους Ραντάνι και Λιάκο.

Ατρόμητος Κατερίνης Β’: Σαββίδης, Κιτσούλης, Λαφατζής (80′ Αμβροσιάδης), Γιουμίδης, Σταμκόπουλος, Ορφανίδης (59′ Σαραντίδης), Τασιάς (59′ Μαλεζάς), Γεωργιάδης (80′ Τόσκας), Καρκάλης, Shehi, Αμβροσιάδης.

Κεραυνός Μακρυγιάλου: Αβραμίδης, Γκρομπάλλι (46′ Ασλανίδης), Ζενουνλλάρι (46′ Bega), Μαυρομάτης, Πεπόνης (58′ Μπάλλα Λ.), Τσούνι, Παντερμαλής (69′ Μπάλλα Α.), Zhuleku (46′ Καριψιάδης), Τσότσλλι, Μπουσμαλής, Παναγιωτίδης.