Η Κομοτηνή επικράτησε με 68-50 του Μακεδονικού, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γενικού Λυκείου Κομοτηνής, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου της National League 1.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, η Κομοτηνή πήρε στα χέρια της τον έλεγχο του αγώνα και του σκορ, έχτισε διψήφια διαφορά πριν βγει το ημίχρονο και κατέκτησε την έβδομή της νίκη που τη διατηρεί στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, με τον Μακεδονικό να μένει στις τέσσερις νίκες και να επιστρέφει στην ζώνη των play out.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Νέδογλου, Χανός.

Δεκάλεπτα: 10-12, 32-22, 49-39, 68-50.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σιγκούνας 12 (1), Αρχιμανδρίτης 1, Χριστοδούλου 6, Περρής 14 (3), Ναλμπάντης 18 (2), Αβδάλας 3 (1), Χωματάς, Δρέλλας 2, Φιλοξενίδης, Κάλτσος 2, Κάφφκε 10(2), Χριστοφορίδης.

ΑΣ Μακεδονικός (Χατζούλης): Τσιρογιάννης 14, Καραγιάννης 2, Δημαλής, Βακουφτσής 2, Ζεϊμπέκης 3 (1), Ανδρέου 8, Τζιουβάρας, Ρουκουνάκης 16 (3), Αγριόπουλος, Καραγιώργος 2, Κακαλέτρης 3.