Ο Απόλλων Πτολεμαΐδας ηττήθηκε με 44-78 από τον Πανσερραϊκό, στο Κλειστό Γυμναστήριο 1ου – 2ου Γενικού Λυκείου Πτολεμαΐδας, σε αγώνα για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Ο Απόλλων κοίταξε στα μάτια τον αντίπαλο του και ήταν μέσα στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο (30-38) αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο πέτυχε μόλις πέντε πόντους, δέχτηκε είκοσι πέντε και όλα τελείωσαν, με τον Πανσερραϊκό να παραμένει στη δεύτερη θέση με 12-1, και την ομάδα της Πτολεμαΐδας να παραμένει ουραγός και χωρίς νίκη.

Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης, Γεωργοσόπουλος.

Δεκάλεπτα: 13-19, 30-38, 35-63, 44-78.

ΓΑΣ Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Κρανιώτη 18, Βλαδίκα 12 (2), Πισιάνη 2, Γκανάτσιου 1, Μεντεσίδου 2, Γεωργοπούλου 2, Ξενικάκη 5, Μάντσου 2, Σωματάκη, Παπαδημητρίου.

ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Πεχλιβάνος): Νάστου 24 (2), Μιχαηλίδου 8, Τζιαμπάζη 9 (3), Γκομπετζισβίλι 13, Δαμιανάκου, Μπακιρτζίδου 7, Χωλοπούλου 2, Μαραγκού 15 (1).