Με ένα “χορταστικό” ισόπαλο 4-4 αποχαιρέτησαν τη φετινή αγωνιστική περίοδο, Απόλλων Ράχης και Νέος Παμβρυακός που αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι άουτ.

Το παιχνίδι ήταν αδιάφορο βαθμολογικά καθώς ο Απόλλων Ράχης είχε εξασφαλίσει την παραμονή εδώ και καιρό ενώ η ομάδα της Βρύας είχε ήδη υποβιβαστέι.

Ο Απόλλων Ράχης τερμάτισε στην 7η θέση με 38 βαθμούς ενώ οι φιλοξενούμενοι που κατέλαβαν την 11η θέση, έμειναν στους 28 βαθμούς

Ο Νέος Παμβρυακός προηγήθηκε 0-1 μόλις στο 1′ με γκολ του Δαλάκα, ο οποίος στο 23′ με δεύτερο γκολ διαμόρφωσε το 0-2.

Στο 28′ ο Ν. Στραβογιάννης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Μέσα σε δυο λεπτά, στο 64′ και στο 65′ ο Απόλλων Ράχης με γκολ των Κατή και Βαγενά μείωσε σε 2-3.

Στο 84′ ο Μπαλαούρας ισοφάρισε σε 3-3 για την ομάδα της Ράχης.

Ο Σ. Σιασιόπουλος έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα της Βρύας, σημειώνοντας το 3-4 στο 85′.

Το τελικό 4-4 “έγραψε” στο 88′ ο Γιαννώτας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σταφίδας με βοηθούς τους Αδαμαντίδη και Παντζιάλα.

Απόλλων Ράχης: Τριανταφύλλου Α., Μπαλούκας, Κατσαμάγκας, Τριανταφύλλου Θ. (71′ Γιαννώτας), Κατσαμάγκας Π. (71′ Νικολαΐδης), Κατσαμάγκας Δ. (57′ Βαγενάς), Μπαλαούρας, Παπούλας, Κατής, Καρακούσης Π..
Νέος Παμβρυακός: Αδάμος (71′ Μήτσης), Ιντρίζη, Βαρμάζης, Στραβογιάννης Ν., Παπανικολάου, Χασιάκης, Σιασιόπουλος, Στραβογιάννης Ν., Καργιώτης, Δαλάκας Τζάγκας.