Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ατρόμητος Κατερίνης νίκησε 3-2 την ΑΕ Καρίτσας, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Μυλαύλακου για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Η ομάδα του Ατρομήτου έφτασε τους 18 βαθμούς και “έπιασε” την ΑΕ Καρίτσας στην 8η θέση της βαθμολογίας (ο Ατρόμητος υπερτερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Οι δύο ομάδες βρίσκονται στο -2 από τον 5ο Καλλιθεακό και τον 6ο Δία Δίου (έκανε το ρεπό του) που έχουν 20 βαθμούς.

Το 1-0 για τον Ατρόμητο έκανε στο 13′ ο Νταμπαλάκης.

Ο Ναζλίδης στο 17′ ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του Μίμη Μπενίσκου.

Ο ίδιος παίκτης στο 34′ έδωσε προβάδισμα στην ΑΕ Καρίτσας, με το 1-2 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στο 68′ ο Αν. Παναγιωτίδης ισοφάρισε σε 2-2 για τον Ατρόμητο.

Στο 90’+4′ ο Αν. Παναγιωτίδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ “έγραψε” το 3-2 χαρίζοντας το “τρίποντο” στην ομάδα του Ατρομήτου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μηνούδης με βοηθούς τους Μπατσαρά και Γερμανό.