Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας ηττήθηκε με 45-74 από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ένα κυριαρχικό δεύτερο δεκάλεπτο από τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών ήταν αρκετό να του χαρίσει τη νίκη και να κάνει το δύο στα δύο, έχοντας πρώτο σκόρερ τον Δημάκα, ο οποίος πέτυχε τριάντα τέσσερις πόντους με πέντε τρίποντα. Ο ΠΑΟΚ Αλμωπίας, παρά το γεγονός ότι ήταν ανταγωνιστικός στα τρία δεκάλεπτα, είχε ένα καταστροφικό δεύτερο μισό στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο τον έβγαλε εκτός παιχνιδιού, με τον Στρέπκο να ηγείται της ομάδας επιθετικά με δεκατέσσερις πόντους.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Μέγα Αλέξανδρο να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 16-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση νίκη, πετυχαίνοντας είκοσι πέντε πόντους και δεχόμενος μόλις έξι πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 22-45.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κι αυτό ισορροπημένο, με την ομάδα των Γιαννιτσών να πετυχαίνει πέντε περισσότερους πόντους από τον αντίπαλό της λαο να ξεφεύγει με 34-62.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών να φτάνει στη νίκη με το τελικό 45-74.

Διαιτητές: Νικολαΐδης, Μπόιτσης.

Δεκάλεπτα: 16-20, 22-45, 34-62, 45-74.