Η Αριδαία επικράτησε με 73-60 της Αναγέννησης Λιτοχώρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλυβίων, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική των αγώνων κατάταξης για τις θέσεις 13-15.

Η Αριδαία κατάφερε να κυριαρχήσει στα δεύτερα μισά των δύο ημιχρόνων και πήρε το προβάδισμα στην σειρά για τη διεκδίκηση της δέκατης τρίτης θέσης.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Παπαθανασίου Λ. της Αναγέννησης Λιτοχώρου με είκοσι δύο πόντους, με τους Δημάκα και Μακρόπουλο της Αριδαίας να ακολουθούν με δεκαοκτώ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται ισόπαλες στους δεκαεπτά πόντους στην ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αριδαία ήταν κυρίαρχη, με αποτέλεσμα να αποσπαστεί στο σκορ, αποκτώντας διψήφια διαφορά και πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενη με 40-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Αναγέννηση κατάφερε να επιστρέψει στη διεκδίκηση του αγώνα, μειώνοντας στους τρεις πόντους, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 53-50.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η γηπεδούχος πήρε ξανά στα χέρια της τον έλεγχο του αγώνα για να φτάσει στη νίκη με το τελικό 73-60.

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Πρόιος.

Δεκάλεπτα: 17-17, 40-30, 53-50, 73-60.