Η Αναγέννηση Λιτοχώρου επικράτησε με 64-45 του ΑΟΚ Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η Αναγέννηση Λιτοχώρου κάνοντας ένα εκπληκτικό αμυντικά τέταρτο δεκάλεπτο και με τον Στάμο να πετυχαίνει είκοσι τρεις πόντους με τέσσερα τρίποντα πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, κόντρα στον ΑΟΚ Βέροιας ο οποίος ξέμεινε από δυνάμεις και γνώρισε τη δεύτερή του ήττα σε ισάριθμους αγώνες, έχοντας πρώτο σκόρερ τον Ζάννο με δεκατρείς πόντους και τρία τρίποντα.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με την Αναγέννηση να βρίσκει περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 19-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες σκόραραν με το σταγονόμετρο, με την παραγωγικότητά τους να περιορίζεται στους δεκαεννέα πόντους συνολικά και το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 27-24.

Ανάλογη με του πρώτου ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με το γηπεδούχο να σημειώνει δεκαοκτώ πόντους, τον ΑΟΚ Βέροιας δεκαπέντε και τη μεταξύ τους διαφορά να αυξάνεται στους έξι (45-39).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Λιτοχώρου περιόρισε το φιλοξενούμενο στους έξι πόντους, με αποτέλεσμα να ξεφύγει στο σκορ και να επικρατήσει με το τελικό 64-45.

Διαιτητές: Καρλιάμπας, Φελεκίδης.

Δεκάλεπτα: 19-14, 27-24, 45-39, 64-45.