Ο Άρης Θεσσαλονίκης ηττήθηκε με 55-62 από το Πανόραμα, στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρο, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Το Πανόραμα σημείωσε την πέμπτη του νίκη σε δέκα αγώνες και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας δύο θέσεις και μία νίκη πιο χαμηλά τον Άρη, ο οποίος ωστόσο βρίσκεται σε απόσταση δύο νικών από την ζώνη των play out.

Η πρώτη περίοδος ήταν αρκετά ισορροπημένη με τον Άρη να βρίσκεται μπροστά με 16-14, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια πίσω με 28-37. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι «κιτρινόμαυρες» μείωσαν στους τρεις με 42-45, αλλά στο τέλος δέχτηκαν την ήττα με 55-62.

Διαιτητές: Λαμπρέλης, Τσαπόγα.

Δεκάλεπτα: 16-14, 28-37, 42-45, 55-62.

ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης (Κωτούλης): Μπαλτζή 16, Γιάνταη 6, Καλόγηρου 4, Βλάχου 7, Εφραιμίδου 2, Τσιαρσιώτη 2, Μάντζιου, Γκατζιώνη, Κερασοβίτη 18 (3).

ΑΣ Πανόραμα (Διαβολεμένου): Τσαλή 9 (2), Παπαϊωάννου 17 (1), Μπαξεβάνου 8 (1), Αργυρού 4, Βατσιτσίδου 8, Βασλαματζή 4, Δαδάλη, Καλογρίδου, Παπαδοπούλου 6, Νάκη 6.