Η Αρετσού Καλαμαριάς ηττήθηκε με 70-74 από τον ΚΑΟ Δράμας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλαμαριάς, σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της National League 1.

Τη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο πυραγός ΚΑΟΔ, η οποία του αναπτερώνει τις ελπίδες του για ένα καλύτερο πλασάρισμα ενόψη play out, εκεί όπου πιθανότατα θα βρίσκεται και η Αρετσού, η οποία μετρά δώδεκα ήττες και δεκαέξι αγώνες και βρίσκεται στην ενδέκατη θέση.

Η ομάδα της Δράμας πήρε από το νωρίς το προβάδισμα, το οποίο κυμάνθηκε στα όρια του διψήφιου από το πρώτο δεκάλεπτο, με την Αρετσού να προσπαθεί να φτάσει στην ανατροπή στην τέταρτη περίοδο, χωρίς όμως επιτυχία.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγερίδης, Λυγούρας.

Δεκάλεπτα: 16-25, 23-46, 55-64, 70-74.

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Ρόπουτης, Κυφωνίδης 21 (1), Βλάσιος 7 (1), Βάνης 5, Ντίαθ 7, Καπόνης 11 (3), Πλιούκας 19 (5), Βλασσόπουλος, Καλούδης, Φλιώνης.

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Βουκίσεβιτς 23 (4), Μαραβέγιας 13 (2), Γρίψιος 9 (2), Παπαδόπουλος 10, Μπέσσας 7, Γεωργίου 8 (1), Γρηγοριάδης, Παπαπασχάλης, Μπόζης 2, Αγγελόπουλος 2.