Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ηττήθηκε με 63-75 από τον Σκυδραϊκό, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτόχωρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Σκυδραϊκό να είναι η ομάδα που βρήκε τις περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε με 16-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ανέστη Κολοβού κυριάρχησαν και στις δύο πλευρές του παρκέ, εκτοξεύοντας την υπέρ τους διαφορά και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ τους 23-45.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ρόλοι αντιστράφηκαν, και ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ήταν αυτός που πήρε τα ηνία του αγώνα και σημειώνοντας είκοσι τέσσερις πόντους και δεχόμενος μόλις έντεκα μείωσε σε 47-56.

Ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ισορρόπησε το παιχνίδι, διαχειρίστηκε την υπέρ του διαφορά κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 63-75

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Κορμεντζάς.

Δεκάλεπτα: 16-22, 23-45, 47-56, 63-75.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς (Αγοραστός): Τσιώκας 2, Γουζέλης, Μπουρδούβαλης 15 (2), Αγοραστός Γ., Ραμαντάνης 2, Καλαμαράς 2, Μάτος, Φακίτσας 7, Καρακικές, Μπακάλης 19 (3), Αγοραστός Ν. 16 (2).

ΑΣ Σκυδραϊκός (Κολοβός): Κολοβός 11, Χομένκο 15, Μιχαηλίδης, Καραϊσαρίδης 7, Σημαιοφορίδης 31 (2), Τσανακτσίδης 2, Φαντίδης 4, Καραζέεβ, Μούχταρης.