Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον Αστέρα Σταυρού και τον Πιερικό, για την 26η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα της Κατερίνης δεν κατόρθωσε να εκμεταλλευτεί την ισοπαλία του πρωτοπόρο Εθνικού Νέου Κεραμιδίου στα Τρίκαλα και με 49 βαθμούς παρέμεινε στην 4η θέση και στο -7 από την κορυφή εκεί όπου πλέον βρίσκεται και η Νέα Αρτάκη.

Ο Αστέρας Σταυρού έμεινε στο -1 από τον Πιερικό, και μία θέση πιο κάτω.

Το ερχόμενο Σάββατο ο Πιερικός αγωνίζεται εκ νέου εκτός έδρας, απέναντι στον Αστέρα Πετριτή.

2′ Εκτέλεση φάουλ του Ακασού, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Μπαλάφα που μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
10′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ματσούκα ο Μακρίδης έπιασε κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, την οποία μπλόκαρε ο Τσάβης.
13′ Παράλληλη μπαλιά του Ακασού από αριστερά, πρόλαβε με προβολή ο Κωνσταντινίδης να πετάξει τη μπάλα κόρνερ, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπαλάφα.
15′ Κεφαλιά του Παπαϊωάννου μετά από μακρινό γέμισμα του Χατζηκωνσταντίνου, η μπάλα πέρασε άουτ.
19′ Ο Φράγκος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Πιερικού, πρόλαβε τον Μπαλάφα αλλά το πλασέ του έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
32′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντινίδη ο Καρατάσιος έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
45′ Ο Μπαλάφας μπλόκαρε τη μπάλα μετά από εκτέλεση φάουλ του Μαλλισιώβα.

50′ Σουτ του Μαυρίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
54′ Ο Ματσούκας έκανε το γύρισμα, ο Παπαϊωάννου έκανε την προβολή αλλά ο Τσάβης μπλόκαρε προ του Ματζαλάκου.
67′ Ο Ακασού βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι εκμεταλλευόμενος κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ αλλά το πλασέ του ήταν πολυ άστοχο.
70′ Ο Μπαλάφας απέκρουσε σε κόρνερ τη μπάλα πριν επωφεληθεί ο Μόσχος έπειτα από εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων.
78′ Ο Τσάβης πρόλαβε και μπλόκαρε τη μπάλα πριν επωφεληθεί ο Καλαϊτζής, έπειτα από κάθετη πάσα του Κατσαβάκη.
87′ Σε φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων ο Καλαϊτζής έκανε το μακρινό γυριστό σουτ που μπλόκαρε ο Τσάβης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπακογιάννης με βοηθούς τους Μαραθωνίτη και Μητροφάνη, της ΕΠΣ Αθηνών.

Οι συνθέσεις των ομαδων
Αστέρας Σταυρού: Τσάβης, Μαλλισιώβας, Μόσχος, Ακασού, Λάππας, Ροντρίγκες (86′ Αυγουστάτος), Μαλιώτης, Παρλάτζας, Αντωνόπουλος, Μαργαρίτης, Φράγκος (75′ Δρόσος).
Πιερικός: Μπαλάφας, Κωνσταντινίδης Δ., Χατζηκωνσταντίνου, Καρατάσιος, Μακρίδης, Παπαϊωάννου (61′ Φράγκος), Μυρωτής, Κατσαβάκης (79′ Οικονομίκος), Μαυρίδης (88′ Χατζηπουργάνης), Ματσούκας (79′ Στραβογιάννης), Ματζαλάκου (61′ Καλαϊτζής).