Με την Ειρήνη Νίνου να σημειώνει έξι τέρματα, ο Εθνικός GoldForce νίκησε 14-11 στον Πειραιά την ουγγρική Έγκερ για την 5η αγωνιστική του Γ’ προκριματικού Ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Πειραιά πήρε ταυτόγχρονα και μια (άτυπη) ρεβάνς για την ήττα της στον αγώνα του πρώτου γύρου με 16-15 στη διαδικασία των πέναλτι. Έχει πλέον 7 βαθμούς ενώ προηγείται στον όμιλο η ισπανική Ματαρό. Ο Εθνικός GoldForce που προηγήθηκε 5-3 στο ημίχρονο, έκανε μια καταπληκτική τρίτη περίοδο (5-2) όπου ξεκαθάρισε τη κατάσταση.

Οκτάλεπτα: 3-0, 2-3, 5-2, 4-6.

Εθνικός (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 2, Κατσιμπρή, Κλαψιανού, Μπέτα, Ειρήνη Νίνου 6, Οικονόμου, Άλκ. Μπενέκου 2, Μιχαϊλοβιτς 1, Κανετίδου 1, Ιόλη Μπενέκου 1, Τορνάρου 1, Λυδία Μαυρωτά.

Έγκερ: Τόρμα, Σίλαγκι 3, Μπόρσι 1, Πάρκες, Σότι, Κατόνα, Γουέστον, Μπελόριο 3, Λεντβάι, Μπόντι 1, Πογκόνι 1, Σέλακ 2, Μπάλοτς.