Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, με γκολ του Φράγκου, μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ και συνδρομή του ισχυρού ανέμου, με τους γηπεδούχους να απαντούν άμεσα με δύο γκολ, ένα του Δεμηρτζόγλου από σέντρα του Κυρτέγου κι ένα του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής κατηγορίας στον 2ο όμιλο, Νίκου Κυπαρίσση, από καταπληκτική ενέργεια και ασίστ του Λάμπογλου.

Η ομάδα της Φθιώτιδας ισοφάρισε στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου με τον αρχηγό της, Γιάννη Κακκάβα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2, γεγονός που έδωσε νέο ενδιαφέρον στην κορυφή της βαθμολογίας, με τον πρωτοπόρο ΓΑΣ Σβορώνου να ισοβαθμεί, πλέον, με τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου και τη Νέα Αρτάκη και τον Αστέρα Σταυρού να ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν, μεταξύ άλλων, για το γκολ της ισοφάρισης του Σταυρού (2-2) και οι φιλοξενούμενοι για το πρώτο γκολ των γηπεδούχων, υποστηρίζοντας αμφότεροι ότι υπάρχει περίπτωση offside.