Με διπλή προπόνηση, συνεχίστηκε την Τετάρτη η προετοιμασία του Πιερικού εν όψει του κυριακάτικου εκτός έδρας αγώνα με τη Λευκίμμη, για τη 13η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.
Ο Σάκης Παπαβασιλείου καταστρώνει τα πλάνα του χωρίς τους τραυματίες Κυπαρίσση, Μπάλλα, Παπαϊωάννου και Isiagi.
Στα θετικά για τον Κατερινιώτη τεχνικό συγκαταλέγεται η επιστροφή του Καλαϊτζή που εξέτισε την ποινή του στον προηγούμενο αγώνα ενώ και ο Μπλέτσας που προφυλάχθηκε κόντρα στη Φήκη λόγω ενοχλήσεων στη γάμπα, υπολογίζεται κανονικά.
Η προπόνηση της Πέμπτης είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί σε πλαστικό χλοοτάπητα, στο γήπεδο της ΕΠΣ Πιερίας στη Νέα Έφεσο, όπως αυτός στον οποίο θα διεξαχθεί ο κυριακάτικος αγώνας.