Δελτίο τύπου για την εκτός έδρας φιλική νίκη με 4-0 επί του Αιγινιακού εξέδωσε ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας.

Το κείμενο:

“Μια ακόμα δυνατή φιλική αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε σήμερα στην έδρα της ιστορικής ομάδας του Αιγινιακού με σκορ 0-4 υπέρ του Μέγα.

Η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 35′ με σκόρερ τον Βούλγαρη, αξιοποιώντας τις πολλές χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο αφού χρησιμοποίησε ο προπονητής της Ομάδας μας Παναγιώτης Καραμεταξάς και τους 25 παίκτες μας, η εξέλιξη του αγώνα ήταν η εξής:

Στο 47′ κατάφερε ο Αντώνης Λέκα ο νεαρότερος παίκτης της ομάδος να κάνει το 0-2.

Στο 65′ και από ωραία ατομική προσπάθεια του Βαλάντη Κουκλα πέτυχε το 0-3.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 75′ με το δεύτερο γκολ του νεαρού Αντώνη Λέκα.

Μέχρι το τέλος του αγώνα η ομάδα μας θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ χάνοντας πολλές κλασικές ευκαιρίες.

Για μια ακόμα φορά οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ομάδας μας απέδειξαν την ποιότητα που υπάρχει ανάμεσα τους.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την Ομάδα του Αιγινιακού και τον προπονητή κ Ντάμτσιο για την άριστη φιλοξενία.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην ομάδα τους”.