Οι Τιτάνες Παλαμά επικράτησαν με 72-52 του Ολυμπιακού Βόλου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Παλαμά, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του 4ου ομίλου της National League 2.

Ο Ολυμπιακός Βόλου προέβαλε σθεναρή αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στους πρωτοπόρους και αήττητους Τιτάνες, κατάφερε να φτάσει κοντά σε μία επική ανατροπή, αλλά η ομάδα του Παλαμά έφτασε στη νίκη και διατηρήθηκε μόνη πρώτη και αήττητη στον όμιλο.

Πιο συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δεκαοκτώ πόντους στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου, με τον Ολυμπιακό να μειώνει στους δύο, δυόμισι λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης και εν τέλει οι Τιτάνες να επικρατούν με είκοσι πόντους διαφορά! Με αυτήν την ήττα του, ο Ολυμπιακός με ρεκόρ 1-6 βρίσκεται στην ζώνη του υποβιβασμού και πιο συγκεκριμένα στην ενδέκατη θέση.

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ., Κολοκυθάς, Δώνης.

Δεκάλεπτα: 17-11, 28-22, 51-38, 72-52.

ΓΣ Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης): Τσούμας Σ. 26 (2), Σαριμπαλίδης Κ. 3 (1), Λόλας 19, Πανάγος 7 (1), Αντωνίου 3 (1), Σφακιανός 6 (1), Σαριμπαλίδης Γ. 6 (2), Αρχοντούλης 2, Τάκουλας, Φαλιάκης.

ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 (Κοσμάτος): Μαλακόπουλος, Νυδριώτης 11 (2), Λογοδότης Π. 9 (1), Στεφόπουλος 9 (1), Δελεντζές 17, Σιανός, Παρασχάκης 6 (1) Μπάρτζος, Κασανδρινός, Φωτεινάκης.