Επιλογή Σελίδας
Το πρόγραμμα του Δ’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα του Δ’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Ανακοινώθηκε από την Ένωση Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Κεντρικής Μακεδονίας, το πρόγραμμα του Δ’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Αναλυτικά: 1η αγωνιστική (24.02.2024) 12:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 12:00 ΑΠΣ Φίλιππος...
Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ (17η αγωνιστική)

Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ (17η αγωνιστική)

Ο Μπίσμπας του Βατανιακού, ο οποίος έχει σημειώσει 479 πόντους, προηγείται στη λίστα των σκόρερ της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ μετά και την ολοκλήρωση των αγώνων της 17ης αγωνιστικής, ενώ ακολουθούν ο Ψαράς (Ζαφειράκης Νάουσας) με 421 και ο Ημερίδης (Εργόναθλος) με 321....
Πώς διαμορφώνονται οι όμιλοι της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Πώς διαμορφώνονται οι όμιλοι της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Ολοκληρώθηκε, το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου, η πρώτη φάση των ομίλων του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ και πλέον είναι γνωστή η σύνθεση των ομίλων της β’ φάσης. Ως γνωστό, το Δ’ όμιλο θα τον απαρτίσουν οι ομάδες που κατέλαβαν τις δύο πρώτες θέσεις των...
Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στο πρωτάθλημα Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ (α’ φάση)

Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στο πρωτάθλημα Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ (α’ φάση)

Ο Χαρισσόπουλος των Πανθήρων, ο οποίος έχει σημειώσει 337 πόντους, προηγείται στη λίστα των σκόρερ του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ μετά την ολοκλήρωση της α’ φάσης, ενώ ακολουθούν ο Καραγεώργης (Βαφύρας Δίου) με 284 και ο Τσάτσης (ΚουΠα Κιλκίς) με 271....
Έφηβοι ΕΚΑΣΚΕΜ: ΚΣ Αετοί Βέροιας – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 50-48

Έφηβοι ΕΚΑΣΚΕΜ: ΚΣ Αετοί Βέροιας – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 50-48

Οι Αετοί Βέροιας επικράτησαν 50-48 με της Αναγέννησης Λιτοχώρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μακροχωρίου Δημήτριος Βικέλας, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Διαιτητές: Μητώνας, Πεϊμανίδης. Δεκάλεπτα: 9-4, 25-16,...
Το πανόραμα της 6ης αγωνιστικής του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 6ης αγωνιστικής του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 18.02.2024 Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΟΚ Βέροιας 68-58 ΠΑΣ Αετός Κιλκίς – ΓΑΣΠ Πάνθηρες 72-59 ΚΣ Αετοί Βέροιας – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 50-48...
Το πανόραμα της 17ης αγωνιστικής του Α’ όμιλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 17ης αγωνιστικής του Α’ όμιλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 17.02.2024 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα 83-80 ΑΟΚ Βέροιας – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 62-45 ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας – ΑΟΚ Αιγινιακός 85-50 ΑΚΕ...
Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ (17η αγωνιστική)

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται από αύριο, Κυριακή 18, έως και την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου, η 6η αγωνιστική της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Το πρόγραμμα Δ’ όμιλος 18.02.2024 11:00 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΚΕ Πιερίας (Χατζηχαρίσης, Νικολαΐδης) 19.02.2024 21:30 ΓΑΣ...
Πώς διαμορφώνονται οι όμιλοι της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται αύριο, Σάββατο 17 Φεβρουαρίου, η 17η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Το πρόγραμμα Α’ όμιλος 17.02.2024 18:00 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα (Χατζηκώστας, Αναστασιάδης) 18:00 ΑΟΚ Βέροιας – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια (Μητώνας, Καραμανλής) 18:00 ΑΣ...
Το πανόραμα της 6ης αγωνιστικής του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στο πρωτάθλημα Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ (14.02.2024)

Ο Χαρισσόπουλος των Πανθήρων, ο οποίος έχει σημειώσει 337 πόντους, προηγείται στη λίστα των σκόρερ του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ, ενώ ακολουθούν ο Καραγεώργης (Βαφύρας Δίου) με 284 και ο Τσάτσης (ΚουΠα Κιλκίς) με 271. Αναλυτικά: 337 Χαρισσόπουλος ΓΑΣΠ Πάνθηρες...
Παίδες ΕΚΑΣΚΕΜ: ΓΑΣ Βαφύρας Δίου – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 86-69

Παίδες ΕΚΑΣΚΕΜ: ΓΑΣ Βαφύρας Δίου – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 86-69

Ο Βαφύρας επικράτησε με 86-69 της Αναγέννησης Λιτοχώρου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για τη 18η και τελευταία αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Διαιτητές: Καρλιάμπας, Κορμέντζας. Δεκάλεπτα: 32-11, 60-35, 72-62, 86-69....
Κλήσεις αθλητριών για προπόνηση κλιμακίου ΕΚΑΣΚΕΜ

Κλήσεις αθλητριών για προπόνηση κλιμακίου ΕΚΑΣΚΕΜ

Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 16:30-18:15, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κολινδρού,  από τον ομοσπονδιακό προπονητή υπεύθυνο ΕΚΑΣΚΕΜ/ΕΚΑΣΔΥΜ, Νίκο Τούφα,  θα πραγματοποιηθεί   προπόνηση των παρακάτω αθλητριών γεννημένων τα έτη 2010 και νεότερες . ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ...
Το πρόγραμμα του Δ’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Οι πρώτοι σε πόντους και σε τρίποντα στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ (16η αγωνιστική)

Ο Μπίσμπας του Βατανιακού, ο οποίος έχει σημειώσει 449 πόντους, προηγείται στη λίστα των σκόρερ της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ μετά και την ολοκλήρωση των αγώνων της 15ης αγωνιστικής, ενώ ακολουθούν ο Ψαράς (Ζαφειράκης Νάουσας) με 362 και ο Δημάκας (Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών)...
Έφηβοι ΕΚΑΣΚΕΜ: Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 86-67

Έφηβοι ΕΚΑΣΚΕΜ: Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 86-67

Ο Εδεσσαϊκός επικράτησε με 86-67 της Αναγέννησης Λιτοχώρου, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Διαιτητές: Μητώνας, Σταυρίδης. Δεκάλεπτα: 28-17, 44-33, 67-50, 86-67. Εδεσσαϊκός ΣΚ ΑΣ...
Το πανόραμα της 17ης αγωνιστικής του Α’ όμιλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 11.02.2024 ΓΑΣΠ Πάνθηρες – ΚΣ Αετοί Βέροιας 48-68 Εδεσσαϊκός ΣΚ – ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου 86-67 ΑΟΚ Βέροιας – ΠΑΣ Αετός Κιλκίς...
Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου – ΑΚΕ Πιερίας 56-75

Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου – ΑΚΕ Πιερίας 56-75

Η Αναγέννηση Λιτοχώρου ηττήθηκε με 56-75 από την ΑΚΕ Πιερίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ. Πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, η ΑΚΕ Πιερίας πέρασε νικηφόρα από το...
Το πανόραμα της 16ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 16ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 10.02.2024 ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας – ΑΟΚ Βέροιας 83-57 ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου – ΑΚΕ Πιερίας 56-75 ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα – ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 74-51 ΑΟΚ...
Το πανόραμα της 17ης αγωνιστικής του Α’ όμιλου της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πανόραμα της 18ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Στο πλαίσιο της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: 10.02.2024 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΚΕ Πιερίας 88-52 ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας 2 – ΓΑΣ Βαφύρας Δίου 63-78* ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος...
Το πρόγραμμα του Δ’ ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ

Διεξάγεται από αύριο, Κυριακή 11 Φεβρουαρίου έως και την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου, η 5η αγωνιστική της β’ φάσης του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Το πρόγραμμα Δ’ όμιλος 11.02.2024 12:00 ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Νικολαΐδης,...
Έφηβοι ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου – ΚΣ Αετοί Βέροιας 70-54

Έφηβοι ΕΚΑΣΚΕΜ: ΑΣ Αναγέννηση Λιτοχώρου – ΚΣ Αετοί Βέροιας 70-54

Η Αναγέννηση Λιτοχώρου επικράτησε με 70-54 των Αετών Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, σε εξ αναβολής αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Ε’ ομίλου του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΜ. Διαιτητές: Παπαγερίδης, Πρόιος. Δεκάλεπτα: 27-12, 42-26,...

Pin It on Pinterest