Ακόμα… βάζει γκολ ο Γεωργάκης Ολύμπιος Λόφου, ο οποίος στο ντεμπούτο του Γιώργου Σκέντου στον πάγκο της ομάδας “σκόρπισε” με 8-0 τον Νέο Παμβρυακό, σε αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

Το σκορ τα λέει όλα για την αναμέτρηση, με τους Λοφίτες να ανοίγουν το σκορ στο 8′ με γκολ του Αράπη και να φτάνουν στο 5-0 του α’ ημιχρόνου πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ σε 10 λεπτά (στο 28′ και στο 39′ ο Ναλμπαντίδης, στο 33′ και στο 37′ ο Ευγγελόπουλος.

Στο β’ μέρος, η ομάδα του Λόφου πέτυχε άλλα τρία γκολ, διαμορφώνοντας το ευρύτατο 8-0.

Πιο συγκεκριμένα, ο Σεριακίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0 στο 50′ ενώ στο 58′ ο Τζήκας “έγραψε” το 7-0.

Το τελικό 8-0 σημείωσε ο Αράπης στο 90′, φτάνοντας και αυτός τα δύο γκολ στη συνάντηση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σαλτσίδης με βοηθούς τους Αδαμόπουλο και Περιστερόπουλο.

Γεωργάκης Ολύμπιος Λόφου: Αμβροσιάδης, Μπαλαούρας Ν. (46′ Κουμαντζιάς Π.), Τσιρίμπασης, Ίτσιος, Μπαμπέτας, Αράπης, Τζήκας (60′ Ζησός), Ευαγγελόπουλος (46′ Μπακούρας), Μπαμίχας (46′ Σεριακίδης), Ναλμπαντίδης (50′ Κουμαντζιάς Δ.), Κώστας.

Νέος Παμβρυακός: Αδάμος, Χρυσόπουλος, Τζάγκας (62′ Νικολαΐδης Σ.), Νικολαΐδης Α., Βαρμάζης, Καραμέλιος, Σιασιόπουλος, Στραβογιάννης, Κοντός, Δαλάκας (75′ Τσάτσος Δ.), Νικολαΐδης Γ. (62′ Παπανικολάου Ν.).