Ο ΑΟΚ Βέροιας επικράτησε με 51-33 του Αετού Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Βέροιας Δημήτριος Βικέλας, σε αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 9-10 της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο ΑΟΚ Βέροιας πέτυχε να κρατήσει σε μονοψήφιο σκορ τον Αετό Κιλκίς σε δύο δεκάλεπτα, γεγονός που τον οδήγησε στη νίκη, ενώ κάλυψε και την ήττα με τέσσερις πόντους στο Κιλκίς, τερματίζοντας στην ένατη θέση της τελικής κατάταξης, με τον Αετό Κιλκίς να κατατάσσεται δέκατος.

Ο Αετός Κιλκίς σκόραρε μόνο από τη γραμμή τον βολών στο πρώτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα ο ΑΟΚ Βέροιας να πάρει κεφάλι στο σκορ και να προηγηθεί στην ολοκλήρωσή του με 14-3.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με το γηπεδούχο να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 25-17.

Ανάλογη του πρώτου ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με την ομάδα της Βέροιας να διευρύνει το προβάδισμά του και το σκορ να διαμορφώνεται σε 37-20.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΑΟΚ Βέροιας διαχειρίστηκε την υπέρ του διαφορά του κι έφτασε στη νίκη με το τελικό 51-33.

Διαιτητές: Μητώνας, Κορδαλής.

Δεκάλεπτα: 14-3, 25-17, 37-20, 51-33.