Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια επικράτησε με 62-51 του ΠΑΟΚ Αλμωπίας, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 15-16 της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια κατάφερε να κυριαρχήσει στο τρίτο δεκάλεπτο και να κάμψει την αντίσταση του ΠΑΟΚ Αλμωπίας ο οποίος είχε το προβάδισμα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ζευγαρώνοντας τις νίκες της και κατακτώντας τη δέκατη πέμπτη θέση στην τελική κατάταξη με την ομάδα της Αριδαίας να περιορίζεται στη δέκατη έκτη.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και τον ΠΑΟΚ να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 11-14.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκάλεπτου, με το φιλοξενούμενο να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ του 28-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια ήταν καλύτερος και στις δύο πλευρές του παρκέ, σημείωσε είκοσι τέσσερις πόντους και δεχόμενος μόλις δέκα προηγήθηκε με 52-44.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο γηπεδούχος κατάφερε να διαχειριστεί το προβάδισμά του και να φτάσει στη νίκη με το τελικό 62-51.

Διαιτητές: Χανός, Νικολαΐδης.

Δεκάλεπτα: 11-14, 28-34, 52-44, 62-51.