Οι Ατρόμητοι ηττήθηκαν με 57-90 από την ΑΚΕ Πιερίας, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 17-18 της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Η ΑΚΕ Πιερίας εξασφάλισε ουσιαστικά τη δέκατη έβδομη θέση της τελικής κατάταξης, καθώς πέρασε από του Καμπάνη και πλέον καλείται να υπερασπιστεί το προβάδισμα των τριάντα τριών πόντων στην Κατερίνη.

Ισορροπημένο και θεαματικό ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, καθώς σημειώθηκαν συνολικά πενήντα πόντοι, με την ΑΚΕ Πιερίας να προηγείται στην ολοκλήρωσή του με 23-27.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η παραγωγικότητα της φιλοξενούμενης παρέμειναν στα ίδια επίπεδα με του πρώτου, ωστόσο οι Ατρόμητοι δεν κατάφεραν κάτι ανάλογο, με αποτέλεσμα η ομάδα της Κατερίνης να προηγηθεί στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 39-52.

Μόλις είκοσι ένας πόντοι σημειώθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο, με τη μερίδα του Λέοντος να ανήκει στους παίκτες του Παναγιώτη Αθανασιάδη και το σκορ να διαμορφώνεται σε 44-68.

Και στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΚΕ Πιερίας διεύρυνε το προβάδισμά της, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 57-90.

Διαιτητές: Καρυπίδης, Μεταξάς.

Δεκάλεπτα: 23-27, 39-52, 44-68, 57-90.