Ο Απόστολος Αγγέλης έλαβε μέρος στην σειρά των παγκοσμίων κυπέλλων του Μαρτίου που διεξήχθαν στο Νοve Mesto (Τσεχία), Oestersund (Σουηδία) και :Holmenkollen (Νορβηγίας) το διάστημα από 2 έως 16 Μαρτίου, ολοκληρώνοντας τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της τρέχουσας περιόδου (2002-23). Ο Μετσοβίτης πρωταθλητής πέτυχε τον στόχο του που ήταν να πλασαριστεί η χώρα μας στις τριάντα πρώτες χώρες, και να εξασφαλιστούν δύο προκρίσεις Ελλήνων αθλητών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του 2024 που θα διεξαχθεί στο Nove Mesto της Τσεχίας. Η 29η θέση που κατέλαβε η χώρα μας είναι η καλύτερη που έχει επιτευχθεί ποτέ. Η καλύτερη του κατάταξη ήταν η 83η θέση με χρόνο 1:00:01,8 και 4 άστοχες βολές, στο αγώνισμα των 20 χλμ, που διεξήχθε στο Oestersund 9 Μαρτίου.

Πέτυχε τον στόχο του

Ο Γιάννης Αντώνιου πέτυχε την καλύτερη φετινή του επίδοση στο διεθνή αγώνα τεχνικής κατάβασης που διεξήχθει στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας 17 Μαρτίου. Ο συνολικός χρόνος του πρωταθλητή μας ήταν 1:26,28 και του χάρισε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο. Στο ίδιο αγώνισμα ο Γιάννης Πρώιος κατετάγει 16ος.με συνολικό χρόνο 1:29,59.