Ο Άθλος Αλεξάνδρειας επικράτησε με 59-65 του ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μεσοποταμίας, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Μία σημαντική νίκη στην προσπάθειά του να πλασαριστεί όσο ψηλότερα γίνεται σημείωσε ο Άθλος Αλεξάνδρειας (4-7), ο οποίος κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με ανατροπή επί του ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (4-7) και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας, προσπερνώντας τον αποψινό του αντίπαλο, ο οποίος είναι πλέον όγδοος.

Ο Άθλος Αλεξάνδρειας μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και είχε το προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο στο τρίτο σημείωσε μόλις εννέα πόντους με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας να προσπεράσει στο σκορ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Βασίλη Αγγέλη κατάφεραν να πετύχουν την ανατροπή και να φτάσουν στη νίκη, αφού πρώτα χρειάστηκε να διακοπεί ο αγώνας 7′ 34″ πριν τη λήξη για να εκκενωθεί το γήπεδο.

Διαιτητές: Διαμαντής, Κάννης.

Δεκάλεπτα: 12-20, 28-34, 48-43, 59-65.

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (Δουβλετής): Ζόγκου 2, Σιδέρης, Σακαλιδης, Ρέπας 13 (2), Πιπερόπουλος, Φούφας 4 (1), Παγανάς 16, Πανίδης 4, Ναϊπλής 8 (2), Μαλιούρας 12

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Σπόντης 2, Σιτσάνης 8 (1), Γκεκόπουλος 6, Κομματάς 5, Αγγέλης, Τσαρούχας 28(7), Μέλλιος, Κοχλιαρίδης 14(2), Τερζόπουλος 2.