Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Εθνικός Νέου Κεραμιδίου και Κοζάνη, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Νέου Κεραμιδίου για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το σύνολο του Δημήτρη Παυλίδη θα μπορούσε να γίνει η πρώτη ομάδα που θα έσπαγε το αήττητο της πρωτοπόρου Κοζάνης καθώς είχε πολύ καλή απόδοση, ειδικά α’ ημίχρονο εκεί όπου εκτός από το γκολ του Σεχολάρι στο 24′ θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα γκολ, δημιουργώντας και χάνοντας πολλές ευκαιρίες.

Η ομάδα της Δυτικής Μακεδονίας ισοφάρισε στο 51′ με τον Κούφα και ειδικά στο τελευταίο εικοσάλεπτο πίεσε τα καρέ του Πατσιογεώργου, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να φτάσει στο γκολ της νίκης απέναντι στον Εθνικό που είχε καλές στιγμές και στο β’ μέρος.

Κόντρα στους Κοζανίτες οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι δίκαια είναι στις υψηλές θέσεις του πίνακα και άφησαν υποσχέσεις για ακόμη καλύτερη συνέχεια στο πρωτάθλημα.

2′ Σουτ του Κριεμάντι, απέκρουσε δύσκολα ο Καραγκιόζης.
14′ Ο Χατζηπουργάνης έφυγε στην αντεπίθεση με μοναδικό αντίπαλο τον Καλαϊτζή αλλά καθυστέρησε να τροφοδοτήσει τον Σεχολάρι ή τον Κριεμάντι που ήταν αφύλακτοι δίπλα του με αποτέλεσμα να χαθεί η ευκαιρία να απειληθεί η αντίπαλη εστία.
19′ Σουτ του Πάνου, η μπάλα έφυγε άουτ.
20′ Ο Κριεμάντι έκανε το σουτ αλλά ο Καραγκιόζης μπλόκαρε.
23′ Εκτέλεση φάουλ του Κωτσιαρίδη, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Καραγκιόζης.
24′ ΓΚΟΛ! 1-0: Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κριεμάντι από δεξιά ο Σεχολάρι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καραγκιόζη, ανοίγοντας το σκορ για τον Εθνικό.
26′ Μετά από πάσα του Χατζηπουργάνη στον Κριεμάντι, αυτός έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
27′ Ο Λαμπόγλου έκανε το πλασέ αλλά ο Γιαζιτζόγλου έδιωξε σε κόρνερ πριν η μπάλα περάσε τη γραμμή.
43′ Εκτέλεση φάουλ του Χατζηπουργάνη, η μπάλα έφυγε άουτ.
45’+ Ο Κανούλας έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κόλα έδιωξε με το κεφάλι σε κόρνερ.

48′ Σουτ του Αποστολίδη, μπλόκαρε ο Πατσιογεώργος.
51′ ΓΚΟΛ! 1-1: Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πάνου ο Κούφας με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για την Κοζάνη.
53′ Ο Κόλα βρέθηκε στο έδαφος εντός περιοχής από προβολή αντιπάλου, σε μια φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι αλλά ο διαιτητής Ασβεστόποαυλος υπέδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
56′ Σουτ του Λάμπογλου, η μπάλα έφυγε άουτ.
62′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κριεμάντι η κεφαλιά του Γιαζιτζόγλου έφυγε άουτ.
63′ Κεφαλιά του Μπίντση, η μπάλα έφυγε άουτ.
67′ Ο Πάτας την τελευταία στιγμή πρόλαβε και έκοψε τη μπάλα προ του Σεχολάρι.
72′ Σουτ του Λαμπίρη, η μπάλα πέρασε άουτ.
75′ Πλασέ του Isaksson, έφυγε άουτ.
78′ Σουτ του Κανούλα, μπλόκαρε ο Πατσιογεώργος.
79′ Σέντρα-σουτ του Πάνου, ο Πατσιογεώργος απέκρουσε σε κόρνερ.
80′ Κεφαλιά του Isaksson, πέρασε άουτ.
85′ Ο Πάνου έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
90’+2′ Ο Isaksson έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ασβεστόπουλος με βοηθούς τους Μαυρίδη και Κονισπολιάτη.

Κίτρινη κάρτα είδε ο Ιντζόγλου του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου (55′).

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Δημήτρης Παυλίδης): Πατσιογεώργος, Κόλα, Λαμπίρης, Γιαζιτζόγλου, Καρτσαμπάς, Μπατζώνης, Κωτσιαρίδης, Ιντζόγλου, Σεχολάρι (83′ Δαλαμήτρας), Κριεμάντι (72′ Τουλίκας), Χατζηπουργάνης (65′ Μαργαρίτης).
Κοζάνη (Νίκος Μπαδήμας): Καραγκιόζης, Πάνος, Κούφας, Niasse, Κανούλας, Isaksson, Αποστολίδης, Πάτας, Λαμπόγλου (72′ Πιριτζαούς), Παπανικόπουλος (46′ Μπίντσης), Παπαδόπουλος.