Την ανοδική του πορεία συνεχίζει ο Δωτιέας Αγιάς, ο οποίος υπέταξε στη Νεάπολη με 1-0 τον Μακεδονικό Φούφα χάρη σε τέρμα του Δρόσου στο 19ο λεπτό.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο με τους Αγιώτες να εκμεταλλεύονται τις καλές τους στιγμές, κάνοντας γκολ τη φάση του Δρόσου στο 19ο λεπτό και διαφυλάσσοντας το προβάδισμα τους μέχρι και το τελικό σφύριγμα της λήξης του διαιτητή.

Η ομάδα του Χρήστου Καπελιάνη μετρά πλέον δύο νίκες και μία ισοπαλία και με επτά βαθμούς ατενίζει το μέλλον της στην κατηγορία με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Για την ιστορία ο σκόρερ Δρόσος αποβλήθηκε στο 80ο λεπτό του αγώνα.

Δωτιέας Αγιάς (Χρήστος Καπελιάνης): Πατέτσιος, Βλησαρούλης, Σταθάκος, Τάρτας, Τσακάλι, Κορτσάρι, Ανατολού, Λαβαντσιώτης, Γιαννακόπουλος, Χατζής (73′ Φουκαλάς), Δρόσος.

Μακεδονικός Φούφα (Νίκος Κατακαλίδης): Δημητριάδης, Σερτένης, Τοπάλης, Κοντογιαννίδης Ρέλκας, Παππάς (60′ Μητσόπουλος), Καρασιούνας, Σεκουλίδης, Χαΐτας (38′ λ.τ. Ηλιάδης), Θεοδουλίδης, Καλόγηρος.

Πηγή: regista